Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu

Doğu Karadeniz ve Yaylalar Turu

Yeşil Karadeniz Rüyası...

Tur Programı

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

Gümüşhane - Trabzon - Uzungöl - Rize - Ayder Yaylası

1.GÜN:GÜMÜŞHANE – TRABZON

Sabah 05:00 gibi belirlenen noktalardan misafirlerimizi alıp yola çıkıyoruz. Gümüşhane’de nezih restoranımızda kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz devam ederken Gümüşhane'de yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Burada pestil ve köme alışverişlerimizi yapıp tekrar yolumuza devam ediyoruz. Sonraki durağımız Gümüşhane şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Karaca Mağaraları…1500 mt2 alan içerisine yayılı rengarenk sarkıt ve dikitleriyle ünlü, doktorların bile astım hastaları için tavsiye ettiği Karaca Mağaraları ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında 1550 mt rakımlı muhteşem manzara eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekip yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan 2032 rakımlı Zigana dağında muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası verip Hamsi Köy’ün olmazsa olmazı meşhur sütlacını tadıp tekrar yolumuza devam ediyoruz.
Trabzon’a vardığımızda ilk olarak Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya Müzesi’ni keşfediyoruz. Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Kommenos tarafından yaptırılan, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethi sonrası camii olarak açılan, günümüzde de müze olarak kullanılan Ayasofya Müzesi ziyaretimiz sonrası Trabzon uzun sokak gezimiz başlıyor. Muhteşem Trabzon sokaklarında gezimizi tamamladıktan sonra büyüleyici manzarası ile Trabzon'u kuş bakışı görebileceğimiz Boztepe'ye doğru hareket ediyoruz. Burada içeceğimiz semaver çaylarından sonra belirlenen saatte aracımızın yanında toparlanıp konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

NOT: GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARALARI KÖTÜ YOL ŞARTLARINDAN DOLAYI ANCAK HAVA ŞARTLARI MÜSAİT OLURSA PROGRAMA DAHİL EDİLEBİLİR.

Kahvaltı : Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

2.GÜN: UZUNGÖL - RİZE - AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin 2. gününe devam ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl. Uzungöl'de ilk önce muhteşem manzara ve bol oksijenli bir havada yürüyüşümüzü yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yerine bisiklet turuna katılabilirler.Çır Şelalesi’ni ziyaret ettikten sonra fotoğraflarımızı çekip sonrasında Uzungöl merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında belirlenen saatte aracımızın yanında toparlanıp Of İlçesinde bulunan çay fabrikasına doğru hareket ediyoruz. Burada mühendislerimizden çayın tarladan toplanıp, işlenip son halini buluncaya kadar geçirdiği evreleri öğreniyoruz. Bizlere ikram edilen taze çaylarımızı yudumlayıp dileyen misafirlerimize çay alışverişi için serbest zaman verdikten sonra Rize'ye doğru hareket ediyoruz. Rize'ye vardığımızda ilk önce öğle yemeği için serbest zaman sonrasında kısa bir şehir turumuzu yapıp çay molası için Rize Ziraat Botanik Çay Bahçesi’ne çıkıyoruz. Bir çok bitki ve ağaç çeşidinin ortasında buram buram çay kokan bahçede çaylarımızı yudumladıktan sonra aracımızın yanında toparlanıp meşhur Rize bezlerinin işlenişlerini imalathanesinde hep beraber gözlemliyoruz .Ardından Ayder yaylasına doğru hareket ediyoruz .Ayder yaylasına yolculuğumuzu yaparken muhteşem ve insanı büyüleyici yeşilin her tonunu gözlemleyerek Fırtına Vadisi üzerinden Ayder Yaylası’na varıyoruz. Burada doğa ile baş başa kalıyoruz. Ayder'de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz zipline keyfi yaşayabilir dileyen misafirlerimiz Ayder’in meşhur kaplıcalarından faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimizde muhteşem manzara karşısında çaylarını yudumlayabilirler. Verilen saatte toparlanıp bir başka adrenalin sporu olan Ayder yaylasının olmazsa olmazı rafting su sporunu yapabilirler. Buradaki eğlenceli faaliyetimiz sonrasında tulum dersi alıp horon oynamayı ihmal etmiyoruz. Buradaki eğlenceli dakikalarımız sonrası araçlarımıza geçip Erzurum'a doğru hareket ediyoruz. Tahmini gece 24:00 civarı Erzurum'a varıyoruz.
Bir sonraki turlarımızda görüşmek ümidi ile deyip vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe Şeklinde.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
✔1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti
✔Araç İçi İkramlar
✔Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım
✔Seyahat Sigortası(1618 sayılı kanuna göre)
✔Milli Park Giriş Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
✔1.Gün Sabah Kahvaltısı
✔Öğle Yemekleri ve 2.Gün Akşam Yemeği
✔Gümüşhane Karaca Mağaraları Giriş Ücreti
✔Atatürk Köşkü Giriş Ücreti
✔Kişisel Harcamalarınız

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kulanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir.Turumuz ulaşım,konaklama,rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 3 veya 4 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. 2 kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin kişi başı fark ödemesi gerekir.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz.İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.

Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Tüm turlarımız için kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

Rezervasyon Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.