İstanbul Turu

İstanbul Turu

3 GECE 4 GÜN - KÜLTÜR TURU

3 Gece Otel Konaklaması & Otelden Günlük Gezi Ulaşımları & Rehberlik & 3 Kahvaltı & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

1. Gün: ISTANBUL - SERBEST GÜN

Misafirlerimizin Havalimanı veya Otogar 'a ulaşmalarının ardından, Otelimize gün içerisinde ulaşmasını takiben serbest dinlenme zamanı. Konaklama Otelimizde.

Talep edilmesi halinde : Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Otel arasında geliş transferi ekstra ücret karşılığında verilebilmektedir. Transfer talebiniz kişi sayısına göre ayrıca fiyatlandırılmaktadır.

2. Gün: DOLMABAHÇE SARAYI - FENER - BALAT – EYÜP SULTAN CAMİİ – PİERRE LOTİ TEPESİ - SÜLEYMANİYE CAMİİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Dolmabahçe Sarayı 'na hareket ediyoruz. Osmanlı imparatorluğunun günümüze ulaşan en görkemli sarayını ziyaret ettikten sonra Haliç kıyılarına hareket ediyoruz. Yabancıların Altın Boynuz ismi ile tanımladıkları İstanbul 'un en keyifli manzaralarından bir tanesi eşliğinde Haliç kıyılarında aracımız ile kısa bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Bu seyahatimizde Haliç kıyısında bulunan Ortodoks Patrikhanesi , Tarihi Feshane binası , Mehterhane binaları gibi Fener , Balat semtinde öne çıkan eserlerini rehberimizin anlatımları ile panoramik olarak görüyoruz. Kısa seyahatimizin ardından her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Eyüp Sultan Camii ve Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesi geziyor ve ünlü Şair Pierre Loti ’nin adını alan ve manzara tepesine ulaşıyoruz. Burada Haliç manzarası eşliğinde çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Süleymaniye semtine ulaşarak Süleymaniye Camii ve Kanuni Sultan Süleyman 'ın, Hürrem Sultan 'ın türbesini ziyaret ediyoruz. Gezimizi burada tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Tur dönüşü serbest zaman ve konaklama otelimizde.

Extra Gece Turu imkanı : Grubumuzun talebine göre İstanbul Boğazında, Ekstra Yemekli Boğaz Turuna katılım.

3. Gün: TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – DİKİLİTAŞ – YEREBATAN SARNICI - ARKEOLOJİ MÜZESİ - KAPALI ÇARŞI

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı'nın en büyük ve İstanbul ilk sarayı olan Topkapı Sarayı ’nı gezdikten sonra Bizans döneminin en önemli kilisesi, Osmanlı döneminde camii günümüzde müze olarak hizmet veren Ayasofya Müzesi 'ni geziyoruz. Daha sonra Hipodrom bölgesindeki Sultan Ahmet Camii , Dikilitaş , Yılanlı sütün, gezilerinin ardından Yerebatan Sarnıcı ve Arkeoloji Müzesi 'ni geziyoruz. Tur programımızı burada sonlandırıp size Kapalı Çarşı 'da kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar toplanıyor ve otelimize dönüyoruz. Tur dönüşü serbest zaman ve konaklama otelimizde.

Ekstra Gece Turu İmkanı : Grubumuzun talebine göre Ekstra Yemekli Türk gecesi Show programına katılım.

4. Gün: İSTANBUL - SERBEST GÜN

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından serbest alışveriş zamanı veriyoruz. Öğlen saat 12:00 itibariyle odalarımızı boşaltarak. Dönüş saati daha geç olan misafirlerimiz eşyalarını emanete bırakarak arzularına göre alışveriş mekanlarında vakit geçirebilirler. Serbest zaman sonrası Otelden Havalimanına veya otogara hareket ile tur programının bitişi.

Talep edilmesi halinde : Otelden, Atatürk Havalimanı yada Sabiha Gökçen Havalimanı 'na gidiş transferi ekstra ücret karşılığında verilebilmektedir. Transfer talebiniz kişi sayısına göre ayrıca fiyatlandırılmaktadır.

Not : Rehber havadurumu ve trafik gibi olumsuz şartlar nedeniyle programda görülecek yerler sıralamasında değişiklik yapabilir. Müzelerin kapalı günlerine tesadüf eden programlarda gezi programlarında değişiklik ve kaydırma yapılabilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otelden hareketli, Gezi bölgelerine ulaşım,
3 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah kahvaltısı
Profesyonel Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul'a Geliş - Gidiş seyahati
Öğlen yemekleri
Akşam yemekleri
Tekne ile Yemekli Boğaz Turu ( extra gece turu )
Yemekli Türk Gecesi Show ( extra gece turu )
Müze giriş ücretleri ve Müze Kart ücreti
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Rezervasyon Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.