Konya Şeb-i Arus ve Kapadokya Turu

Konya Şeb-i Arus ve Kapadokya Turu

2 Gece Konaklamalı Konya Şeb-i Arus ve Kapadokya Turu

Mevlana'nın şehri Konya'da, onu anlamak ve düğün gecesinde Mevlevi gösterilerine izlemek üzere eşsiz bir yolculuğa hazır mısınız?

Tur Programı

1.GÜN: KAPADOKYA

Havalimanı ve ya otogardan gelecek misafirlerimizi ekstra ücret karşılığında belirlenen buluşma noktasına ulaşımlarını sağlayabilmekteyiz. Sabah kahvaltısı sonrası Kapadokya gezimize başlıyoruz. İlk keşif noktamız Göreme Açık Hava Müzesi. Hristiyanlık tarihinde şapel ve kiliseleriyle önemli bir yer tutan özellikle Aziz Basileus'un mekanı olarak bilinen bir mekan konumumdadır. Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısını oluşturan peri bacaları aynı zamanda Bizans kilise mimarisi ve dinsel sanat tarihini sergilemesi açısından başta görülmesi gereken yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonraki durağımız Esentepe Panorama. Burada Göreme Kasabası’nın yukarıdan görünümü ve peri bacalarına ilk bakış eşliğinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra Aziz Simon'un yaşadığı ve özellikle rahipler yada keşişler vadisi olarak bilinen Paşa Bağları’nı ziyaret ediyoruz. Burası aynı zamanda Peri Bacaları Müzesi olarakta bilinir. Sonraki durağımız Devrent Vadisi...Değişik peri bacaları şekillerinin olduğu hayal yada büyülü vadi olarak bilinen vadimizdir. Vereceğimiz fotoğraf molaları ardından Avanos ilçesine doğru hareket ediyoruz.Çok sayıda çömlek atölyesini içinde barındıran ilçede seramik yapım geleneği Hititlerden beri süregelmiştir. Burada çömlek yapımını ustasından görüyor ve dileyen misafirlerimize çömlek yapımını deneme imkanı veriyoruz. Buradaki eğlenceli zamanımızı geçirip çömlek alışverişini tamamladıktan sonra Çavuşin'e doğru hareket ediyoruz. Çavuşin Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadar Hristiyanlar tarafından kullanılan ve şuan turizme kazandırılmış bir köyümüzdür. Sonraki gezi durağımız Üç Güzeller.Ürgüp ilçemizin yakınında bulunan ve Kapadokya kartpostallarının çekildiği anne oğul ve kutsal ruhu simgeleyen peri bacalarıdır. Sonrasında Yer Gök Aşk ve Asmalı Konak dizilerinin çekildiği konakları gezerek ilk gün programımızı tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı yapmak üzere otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı : Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

Konaklama : Kapadokya

Gece yöresel Türk Gecesi programı olacaktır. Dileyen misafirlerimiz katılabilir. (Ekstra)

2.GÜN: KAPADOKYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından gezimize başlıyoruz. Hristiyan toplumunu Arap istilasından korunmak için kazdıkları ve yaklaşık 7 katı gezilebilen yerin altına 55 metre inilecek olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne doğru hareket ediyoruz. Kapadokya'nın 36 yeraltı şehrinin en büyüğü olan Derinkuyu Yeraltı Şehri 1967 yılında turizme açılmıştır.Yer altında yakın zamana kadar faal olan dünyanın en eski akıl hastanesi mevcuttur. Burayı keşfettikten sonra Aksaray il sınırlarında ve Kapadokya'nın en uzun vadisi konumunda olan Ihlara Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Ihlara Vadisi Hasan Dağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan cemal şekilli bir vadidir. Melendiz Çayı milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda 14 km uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi meydana getirmiştir.Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar,mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır.Bazı barınaklar ve kiliseler yeraltı şehirlerinde olduğu gibi birbirine tünellerle bağlantılıdır. Bu muhteşem gezi sonrası Selime Manastırı'na doğru hareket ediyoruz.Türklerin Anadolu’ya girmesine kadar Hristiyanlar tarafından kullanılan ve daha sonrasında Türkler tarafından kullanılan katedral kilise ve misyoner okulunu ziyaret ediyoruz.Son durağımız Güvercinlik Vadisi...Peri bacaları arasında en uzun vadi konumundadır. Rüya gibi Kapadokya turumuzu bitirdikten sonra konaklama ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil. Otelde Açık Büfe Şeklinde.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği ve Konaklama: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)

Konaklama : Aksaray

3.GÜN: KONYA

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Sultanü'l-Ulemâ yani Alimlerin Sultanı olan Hz.Mevlana'nın Sandukası'nında bulunduğu müze İle başlıyoruz. Burada ney sesi ile Hz Mevlana ile babası Bahauddin Veled'in Sandukası,Yavuz Sultan Selim şadırvanı, gümüş kafes, el yazmalı Kuran'ı Kerim, Sakal-ı Şerif, Kutsal Emanetler, Tasavvuf Çalgıları gibi ziyaretleri yaptıktan sonra Horasan Erenleri Çelebi Ezarları Aşevi ve derviş evleri ve Sultan Selim Camii Üçler Mezarlığı, Şerafettin Camii yanında vakit geçirdikten sonra Şems-i Tebrizi Türbesi ve Cami'ni geziyoruz. Konya'nın ünlü ve otantik mutfağından alacağımız yöresel öğle yemeğinden sonra büyük islam düşünürü ve mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın 748. vuslat yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz sema töreninin ardından Selçuklu sultanı 2. İzzettin Kaykavus Camii'ni Gezip Alaaddin Tepesi’ni geziyoruz. Ayrıca Konya'ya özgü şekerlemeleri tadıp alışverişlerimizi yaptıktan sonra Konya programımızı sonlandırıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: İsteğe Bağlı Olarak Yol Güzergahımızda Alınabilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

✔2 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

✔Profesyonel Rehberlik Hizmeti

✔Araç İçi İkramlar

✔Lüks Turizm Paket Araçlarla Ulaşım

✔Seyahat Sigortası(1618 sayılı kanuna göre)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

✔1.Gün Sabah Kahvaltısı

✔Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

✔Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

✔Şeb-i Arus Tören Biletleri (60 TL)

✔Türk Gecesi

✔Kişisel Harcamalarınız

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR;

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Turumuz ulaşım, konaklama, rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve paket program ile satılmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar otellerde 3 veya 4 kişilik oda fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır. 2 kişilik odalarda konaklama yapmak isteyen misafirlerimizin 2 gece için kişi başı 45 TL fark ödemesi gerekir.

Tur rehberimiz hava ve yol şartlarından dolayı programda değişiklik yapabilir.

Mevsim şartlarını düşünerek ve bölgeye göre giyininiz. İnceden kalına doğru giyinmeyi tercih etmenizi ve uygun yürüyüş ayakkabısı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmez.

Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

Araç içi oturma planı rezervasyon sırasına göre acenta tarafından düzenlenir. Rezervasyon esnasında koltuk talep edilmemesi rica olunur.

Tura çıkılacak olan araçlar kişi sayısına göre belirlenir.(19-30-35-46 kişilik lüx turizm paket araçlar)

Acenta yeterli katılımcı sayısına ulaşılamadığı durumlarda önceden haber vermek kaydıyla turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kesin rezervasyonlarda tur tarihinden 30 gün önce katılımcılarımızın tur ücretinin %50’sine tekabül edecek şekilde ön ödeme yapması zorunludur.

Rezervasyon Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.